Nedo

Zařízení poslané do servisu v USA – nyní chce celní úřad clo a DPH. Jak neplatit?

Poslal jsem věc, kterou jsem řádně zakoupil v ČR, a tudíž za ní již zaplatil clo a DPH. Věc ale po nějaké době potřebovala servis, tak jsem jí odeslal poštou do servisního střediska v USA (daná firma servis v Evropě nemá) a když věc dorazila poštou zpátky, zabavili jí celníci a chtějí clo a DPH. Jedná se o velmi drahou věc a tudíž i clo a DPH je velmi drahé.

Je přece nesmysl, abych to platil podruhé, navíc když nejde o import a věc byla jen za mořem na servis a jinak je moje. Jak mám postupovat, aby po mě clo a DPH nechtěli a věc vydali?
Doplňuji:
DPH za cenu opravy jim klidně zaplatim (i když mi to logicky připadá jako kravina), ale problém je, že oni po mě chtějí DPH za celou hodnotu zboží, což je několik set tisíc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Celnice chce clo a DPH z ceny opravy. To je zcela v pořádku.

Další odpovědi
Nikkol

Zásilka z ciziny – reklamace: je třeba doložit: doklad zakoupení zboží, o odeslání zboží na reklamaci, reklamační list, nebo emailovou komunikaci s dodavatelem (ze které bude zřejmé, co bylo reklamováno a za jakých finančních podmínek). Podle toho oni usoudí kolik a zda vůbec budete platit. Clo vysoké není. Vyšší bývá platba DPH, ale ani to nemusí být nic hrozného.