Zaráží Vás taky kolik lidí nemá pojem o státním symbolu-vlajce a jejím vyvěšování?Chybí asi základní znalosti

Nejlepší odpověď
led

Kedysi štátna symbolika bola súčasťou občianskej náuky. A dnes? Učí sa to vôbec, učia sa deti v škole niečo o štáte, v ktorom žijú, aj niečo iné než dejepis a zemepis, o svojich právach a povinnostiach, o etike, o estetike, o vzťahoch ľudí, zdravotné informácie (sex) a o rodičovstve (tie staršie)?

Další odpovědi
tom004

Je to smutné,ale oni toho nevědí víc.Ae odpověď od >SeptikB<,mne dostala.Jestli jsem to pochopil správně,tak počítat se naučí,jenom kdyby ho chtěli zaměstnat třeba v bance a psát,jenom kdyby mu hrozila novinařina.V tom případě jsem rád,že nás ve škole učili i ty „zbytečnosti“,nejen o vlajce.

SeptikB

Nezaráží. Upřímně si myslím, že to nebudu v životě potřebovat, pokud se nedostanu do nějaké státní organizace na specifickou funkci. Až tam budu, tak si to zjistím, do té doby můžu existovat i bez této znalosti (ano, nejsem zrovna příkladem vlastenectví, ale mám důležitější věci na práci).

Drap

My starší jsme se to učily ve škole a ti mladší se to snad nemají ani kde dozvědět. Před nedávnem jsem si všiml, že ani učitelé to všichni nevědí.

anonym

Take me do vcerejska ty znalosti chybely, anonyme. 🙂
A jsem moc rada , ze jsem se sama i tady na to ptala.
Ptam se zde na vsechno , co jsem ze skoly zapomnela , a nebo jsem byla zrovna nemocna.
🙂 -iv-

lexx

Nedivím se. Společnost se stává čím dál víc analfabetická a lhostejná, apatická, otupělá. Kdysi naše kvalitní školství je v troskách a podfinancováno, vláda to kupodivu tiše podporuje. Jo, nevzdělaným masám se vládne, diktuje snáze.

jmhad

Proč ta otázka?Dnes přeci ke všemu stačí umět anglicky.