Avatar uživatele
omina

Zapujčili mi dodávku k přepr. st. mater., kt. na ni sami naložili. Při přepr. se nákl. sesul a pošk. kabinu.Jak řeš.odp?

Odpovědnost za škodu při přepravě nakoupeného st. mat. v najmutém vozidle.
Doplňuji:
V hornbachu mi zapůjčili dodávku k prepravě palety cihel, sami je naložili.Při jízdě s kopce se náklad sesul na kabinu a způsobil šk. cca 60 000,–. Kdo zodpovídá? Lze upl. havarijní poj.?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: omina

Zajímavá 0 před 5009 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Domnívám se, že ty nejsi dopravce a tudíž nemáš pojištění odpovědnosti za přepravu nákladu.
Je jedno, kdo nakládá materiál na vozidlo. Za přepravu nákladu zodpovídá řidič a tudíž ty odpovídáš za poškození kabiny.
Jediné řešení bych viděl v tom a to pouze v případě, že byla přeprava prováděna pro soukromé účely, pokud máš sjednáno pojištění domácnosti s připojištěním odpovědnosti za škodu v běžném životě.

Tehdy by mohla pojišťovna škodu zaplatit. Jinak ne. Pokud jsi přepravu prováděla v rámci tvé pracovní činnosti, musela bys mít pojištění za škodu způsobenou zaměstnavateli (tkz. pojistku na blbost).

K doplnění. Zodpovídá stále řidič. Možná lze použít havar. pojištění, spoluúčast zaplatíš ty.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
omina

Se spoluúčastí počítám, jen nevím jesti se to havarijní dá použít.

před 5009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Miroslavst

Možná ano, možná ne. Pokud došlo při jízdě, řekl bych, že jsem musel vlivem dopravní situace náhle prudce zabrzdit.
Nyní otázka, zda k tomu nemusela být volána policie.

před 5009 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava