kiki1

Jak pokračovat, když jsem si zapomněla vzít antibiotika?

V 16:00 jsem si měla vzít antibiotika Ospen 1500, ale zapomněla jsem na to a vzpomněla si až v 18:00. Beru 1 tabletu po 8 hodinách. Myslíte, že si mám vzít další tabletu o půlnoci,tj. podle původního časového plánu za 8 hodin, když jsem si teď vzala tabletu o dvě hodiny déle? Nebude to vadit, že to bude už po 6 hodinách?

Odpovědi
Vseznalek88

Vzít antibiotika po kratším časovém úseku vůbec nevadí. Co vadí je prodlužování časových intervalů. jde o to, aby antibiotika působila kontinuálně po celou dobu užívání. když už se stalo, že jsi zapomněla, je dobré vzít prášek co nejdříve a dále už zase pokračovat správně. 2 hodiny ještě nejsou tak tragické.