Zapomínáme už na ně?

Umíte ještě vyjmenovat slovensky měsíce tak jak jdou po sobě?

Nejlepší odpověď
annas

Pamatuji, protože jsou stejné jako v ruštině a němčině. Smozřejmě liší se výslovnosti.

Čeština má specifická pojmenování – např. podle přírody – květen – kvete vše, říjen – jelení říje atd.

Další odpovědi
led

Dám vám pomôcku, kdesi v roku idú po sebe dvaja rímskí cisári.
Doplňuji:
môžme tu vyskúšať aj na Slovensku

anonym

Nikdy jsem to neuměl.
Jak by to bylo obráceně? Dnes.

cukrar

ANO, víte proč?

quentos

umím ;{)> slovenštinu obecně nezapomínám…

Miroslavst

Samozřejmě, že znám, ale vidím, že ostatní neodpovídají, aby nenapověděli ostatním.
Tak nevím jak to udělat, asi pošlu mejlík.

dagry

Já to teda neumím a vůbec se za to nestydím. Možná bych to nějak slátala, ale dalo by mi to práci.

Bumbes

Tiež poznám všetky mesiace po slovensky, čoviac aj tak, ako idů po sebe.
Ja som decemberový…

led

vašu otázku som položila aj na Slovensku, som zvedavá na výsledok 🙂

http://www.od­povede.sk/otaz­ky/poznate-nazvy-ceskych-mesiacov-v-spravnom-poradi

anonym

Led nechme je potrápit až do 18 hod

led

burak
zabudli ste aj na nočnú smenu, aj naši noční priatelia nechcú byť diskriminovaní. Ak môžte odpoveď dajte až ráno. Ďakujem

led

Som veľmi zvedavá, koľko vás to ešte bude vedieť 🙂.
Škoda, že ja nemôžem teraz vymenovať…

anonym

né to nevím