cvrkl

Zapoměla sem si vzít Penicilin,co teď dělat??

V noci ve dvě hodiny jsem měla užít penicilin a zapoměla sem si natočit budík.Jak mám postupovat.Díky

Nejlepší odpověď
kenyrts

v žádném případě nedohánět to tím,že si vezmete pilulky dvě ale pokračujte dále podle určení lékaře!!!!!!!!!!

Další odpovědi
LuciJe

Zapomenete-li vzít dávku, užijte ji ihned, jakmile si vzpomenete, a dále pokračujte podle původního sledu užívání. Pokud si vzpomenete až v době, kdy jste měli užít další dávku, předchozí dávku vynechejte. Nikdy neužívejte dvojnásobnou dávku léku najednou!

Michal

Hlavně klid,nic tak závažného se nestalo.Užijte penicilin hned a dále pokračujte v předepsaném dávkování.
Nezdvojujte dáku penicilinu.Hodně zdraví!!!

klaforan

Další dávku užij co nejdříve

Zdroj: má hlava

Džanička

Pokud si příště zapomenete vzít lék,záleží na tom zda ho užíváte po 8 nebo 12 hodinách.Jestli po 8 a zapomenete na něj opět v noci ve 2 hodiny a vstanete třeba v 8 hodin ráno,tak už ho neberte,protože další dávka následuje po 2 hodinách,ale jestli ho berete po 12 hodinách tak si ho ráno klidně vemte,bude ještě dost velké rozmezí do další dávky,aby účinky dvou léku vzaných po sebě nebyly moc silné.