Zapomela jsem autora

A to hned u 2 knih,ktere jsem cetla zhruba pred 25 lety.Jde o knihu-Opustis-li mne zahynu,neopustis-li mne zahynes.Ta druha je;3O let na severu a autor ji psal sam o sobe.Znate ta nekdo?Diky

Nejlepší odpověď
quentos

„Třicet let na zlatém severu“ napsal spisovatel a cestovatel Jan „Esykmo“ Welzl. Jelikož psal vskutku o vlastním životě, bude to nejspíš ona a slovo „zlatém“ Vám vypadlo…

„Opustíš-li mne, zahynu, opustíš-li mne, zahyneš“ je citát ze sbírky vlasteneckých lyrických básní Viktora Dyka „Okno“. Zda ho někdo převzal a použil do názvu knihy, netuším

Další odpovědi
annas

Quentosi, Vaše odpověď není přesná, protože část veršů je z Dykovy básně Země mluví, nikoliv z celé sbírky Okno.
Část verše použil Zdeněk Pluhař pro název svého románu Opustíš-li mne.

annas

Opět oceněna ne úplně správná odpověď.