hippeace

zapojím sluchátka a v tu ránu nic neslyším

Ahoj zkoušela jsem měnit sluchátka nejde to u žádných. Pouštela jsem písničky volala na skypu a nic.. Zvuk vyplý nemám bez sluchátek vše funguje. Čím to může být? Jak zjistím že je to softwarem nebo hardwarem?
Doplňuji:
Alesh – psala jsem že jsem zkusila sluchátka a né jediná
mowla – ted jsem na linuxu (na stejnem PC) a zde mi sluchatka jdou takže to bude v OS, na linux jsem instalovala aktualizace (coš se nezrařilo) je možné že to nějak zasáhlo do Win? Mám pocit že mi tam chybí ovladač

Nejlepší odpověď
anonym

No – pokud nemáš ´vypnutý´ konektor sluchátek, bude nejspíše vadný…

Doplňuji:
Aktualizace Linuxu by na Win-disk sahat neměly…
😉
Ale pokud stáhneš a nainstaluješ nově ovladače zvukovky do Win, nic tím nezkazíš – ale napřed se koukni do Ovládacích panelů, jestli nemáš sluchátka ve Win zakázaná nebo vypnutá (ovládacím SW zvukovky).

Další odpovědi
Alesh

No, tak jednoduše. Půjč si jiná sluchátka a vyzkoušej je ve svém kompu, kde ti tato sluchátka nejdou. Sluchátka většinou nebude nutné nijak instalovat, resp. jejich ovladač, zkrátka pokud ti počítač zvuky přehrává, pak bude „zvuk“ i ve výstupu na sluchátka. Další krok je, že tato sluchátka vyzkoušíš jinde. Pak už budeš mít naprostou jistotu, v čem je problém. Můj tip: na 99 % budou v prde*i ta sluchátka.
Doplňuji:
No jo, sorry, nečtu tak důkladně, jak bych měl, každopádně ten princip, co jsem popsal platí, takže je problém v tom konektoru (v samici v kompu), když tím škvrdláš, tak to nedělá nic? Bude asi v prd*li ta jack-zásuvka