Marsyas

Zapojení potenciometru u megafonu

Ahoj, mám problém. Našel jsem doma rozbitý megafon a rád bych ho zprovoznil. Problém je následující:
Z těla megafonu vede tlustý modrý a tlustý červený drát spolu s dalšími třemi tenkými do potenciometru, který je v krajní poloze vypnutý. Jen ten červený jde přímo do jednotky s mikrofonem a dva další do této jednotky vedou z potenciometru. Ten potenciometr má šest „pinů“ a já vážně netuším proč.
Doplňuji:
Otázka tedy zní: Jak to zapojit:-)

Odpovědi
mosoj

No moc srozumitelně to nepopisuješ.
Jedná se o potenciometr s vypinačem. Dva vývody se budou tedy týkat vypinače ( to lze zjistit ohmetrem, nebo nějakou prozváněčkou okruhů). Toho vypinače se také s největší pravděpodobností budou týkat ty silné dráty.

Potenciometr má běžně tři vývody. Začátek, konec a vývod běžce. Pokud má
ještě jeden vývod navíc je to zřejmě odbočka někde na odporové dráze.
Identifikace vývodů se dá také udělat lehce ohmetrem.
Kam který drát z těch tří patří, ale z prstu vycucat nelze. Je třeba mít elektrické schema nebo hodně dobrého odborníka.

Naty777

ahoj já nevím ale moje odpověď zní: KUP si nový :DDDD