Zapojení led diod v autě.

Zdravím, mám problém se zapojením led diod v autě. Diody mám zapojené v sérii a přispůsobené na 12V a zapojuji je na autozásuvku ale ony se ne a ne rozsvítit. Zkoušel jsem i prohodit plus a mínus. Pitom diody i zásuvka jsou v pořádku. Může mi prosím někdo poradit? Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

Obvod může být přerušený, některá z diod vadná nebo přepólovaná, předřadný odpor přerušený nebo špatné hodnoty. Chce to vyzkoušet jednotlivé diody, změřit předřadný odpor a proud obvodem.

Další odpovědi
tom004

Zapojení do serie,je nesmysl.Musíš je zapojit paralelně(vedle sebe.Pokud není napájecí napětí 12V,musíš ho pro diody přizpůsobit.
Pokud jsou na nap. napětí,třeba,1,5V,a v serii je jich 10,zkontroluj polaritu jednotlivých diod.Zapojení ±±±±.........

mosoj

Zapojení diod do série není nesmysl, ale vzhledem ke ztrátě napětí na diodě těch 12 V zvládne tak 5 – 6 diod v sérii ale bez předřadného odporu!!! Napětí ani diody při tomto počtu již není třeba přizpůsobavat.

Každá dioda má trochu jinou ztrátu napětí.
Pokud to nedokážeš spočítat, tak zde je kalkulátor jak pro sériové tak pro paralelní zapojení.

http://elektro­bastleni.cz/dow­nload.php?akce=de­tail&id_detail=2&sek­ce=1