Sasori

Jak zapojit internet přes ethernetový kabel přes router do PC?

Prosím pomoct se zapojením internetu :( . Jedná se o to, že internet mám zapojený a funkční přes WiFi router; problém nastane, když chci internet dostat do stolního PC přes kabel. Kabel jsem si dělal sám (a to dle vzoru funkčního kabelu, ale kratšího), poté když zapojím kabel mezi PC a routrem, tak mně vyjede pouze hláška o špatném zapojení nebo nezapojení Ethernetového kabelu a já již nevím co s tím, takže prosím o radu. Kabel mám asi udělaný správně, tak nevím, v čem je háček.

Odpovědi
gecco

„Kabel máš udělaný asi“ – špatně (stačí špatný kontakt jednoho drátu v konektoru)…
😉
Použij jiný kabel (vyzkoušený) – a uvidíš…
😉

Sasori

Jo samozřejmě je to možnost bohužel kabel má asi 20m a je veden přes půku bytu a takovej další kabel nemám a zkoušeku na kabel taky nemám tak hledám jestli nemůže být nějaká jiná chyba než tady budu předělávat znovu kabel :D

gecco

Není potřeba další takovej kabel…
Pokud máš nějaké jiné zařízená na připojení UTP, prostě použij to jiné zařízení jako ´zkoušečku´…
A jinak stačí UTP ´propísknout´, na 20 metrech nějaký výrazný útlum nehrozí ani při zauzlovaném kabelu.
😉