Fun-Tomas

Zapojení dvou subwooferů do jednoho můstku na zesíku?

Zdravím všechny :) Včera jsem si zapojoval audio v autě, ale nějak se mi nezdá kvalita reprodukce. Takže otázka je : Dají se zapojit dva subwoofery do jednoho můstku na zesilovači? Výkon RMS subwooferu při sečtení je ve výsledku o něco vyšší než výkon RMS zesilovače, s tím však dokážu žít :) A druhá otázka je : při 800W RMS zatížení, nebude problém s autobaterií, pokud nebudu repro pouštět při vypnutém motoru? Díky :)

Odpovědi
Hlada

Počet reproduktorů může být libovolný. Rozhodující je výsledná impedance, kterě by měla být stejná, jako výstupní impedance zesilovače. Pokud jde o výkon jiný, než sinusový, tak to jsou různé reklamní spekulace se špičkami. Kdybychom příkon takového zesilovače v provozu integrovali, půjde jen o několik wattů, takže se o akumulátor nemusíte bát.