porthos

zapojení dvou hardisků a dvou DVD mechanik

Jak provést zapojení dvou hardisků a dvou DVD vypalovacích mechanik ATA na jednom počítači. Tzn. jak propojit kšandama ze základní desky, jak proklemovat mechaniky(master, CS…). Co je nutné nastavit v BIOSU, děkuji Pejcha.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já osobně bych to zapojil takto:

  1. kabel HDD master, HDD slave
  2. kabel DVD slave, DVD slave

Popřípadě u té druhé (2.kabel) DVD master, DVD slave.
Je jedno, kde je konec a kde začátek, jedno je master-hlavní a druhé slave.

Další odpovědi
GangstaHelper

V biosu nenastavovat nic, na jednu větev dát mechaniky a na druhou HDD. Všechno nastavit na Cable Select, Master (na bootování) jednotka je v tomto případě ta, co je na KONCI kabelu, ta uprostřed je slave. S cable select se vyhnete většině problémů.

Musíte mít ale ATA kabely podporující cable select, tedy 80žilové kabely.