Avatar uživatele
Registrovaný

Zapoctovy list

dobry den rozvazal jsem pracovni pomer a obdrzel jsem zapoctak na ktery je napsano ze prumerny mesicni vydelek cini0,00kc a sef po me chtel abych mu to podepsal.nepodepsal jsem to je ten zapoctak spravne?jestli ne co si o tom mam myslet dekuji za odpoved,

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

musí vám napsat zmíněnou částku na zápočtový list pokud tak neučiní ani po nápravě obratte se na ÚP řeknite jim tam svůj případ tam by vám pomoci měli

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Podle zákoníku práce (§ 313) údaj o průměrném výdělku zaměstnavatel uvede buď přímo na ´zápočťák´ nebo na vaši žádost tento údaj uvede v odděleném potvrzení. Každopádně tento údaj musí poskytnout.

Proto jej nejlépe písemně vyzvěte, aby vám tento údaj poskytnul a pokud vám zaměstnavatel tento údaj předá na samostatném potvrzení, bude to v pořádku.

Současně jste ale zmiňovaný´zápočťák´ povinen převzít, byť obsahuje chyby nebo neobsahuje potřebné náležitosti. Proti těmto nedostatkum se pak ohraďte jak je shora naznačeno.

Závěrem upozorňuji na ustanovení § 315, které vám dává právo se v případě nečinnosti zaměstnavatele, obrátit na soud..., ale osobně si nemyslím, že to nebude nutné :-)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast13h7.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.