Lajcka

Jak je to se zaplombováním nemovitosti?

Dobrý den,naše chata je zaplombovaná kvůli mému strýci. Ten ale vlastní pouze 1/4 nemovitosti. Znamená to tedy, že se nemůže přepsat jen ta jeho 1/4 nebo celá chata? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Pepa25

Reaguji na diskusi:
exekuční příkaz se týká pouze podílu povinného, tzn. nejde převádět jen tento podíl.
Nicméně netuším, proč to chcete zrovna teď převádět … Není lepší počkat, až se vyřešeí i ta 1/4?

gecco

„Plomba“ v podstatě znamená, že s evidencí dané nemovitosti se na ´katastru´ něco děje – nějaký převod…
___
Zjisti, o co konkrétně se jedná, ale pokud chceš nyní prodat, je (až na výjimky), ta nejnevhodnější doba – plomba i jiným účastníkům řízení signalizuje, že „se něco děje“ – a tak budou vyčkávat…

Lajcka

Děkuji moc. Proč teď? Protože si myslím, že ta jeho 1/4 se nevyřeší, jelikož ty dluhy stejně nezaplatí.

Lajcka

Ono je to ve skutečnosti tak, že moje babička vlastní 1/2, mamka 1/4 a strýc 1/4. Babička s mamkou by to na mě chtěli přepsat, ale nevíme, jestli to jde, když je tam exekuční příkaz, zaplombování,… . Jestli to platí na celou nemovitost nebo jen na tu jeho čtvrtinu.

gecco

Plomba jen ´kryje´ momentální převody…
Pokud je ´ve hře´ i exekuce, zajímej se o to, co přesně se pod plombou skrývá.
A – ideálně, navštiv s veškerými smlouvami právníka – tady ti, bez znalostí konkrétních podrobností, nikdo pořádně poradit nedokáže…