Zaplatila jsem z kauce za nájemnici dluh, který vznikl na příslušné maj.správě...

Jak jsem již popsala, zaplatila jsem to za ni, protože se němůžu její vinou stát dlužníkem, byt je můj v os.vlastnictví, ale V/S, teplou vodu, topení se platí maj.správě. Našla jsem si v občanském zákoníku § 686a, 3. bod, kde se ve zkratce píše, že to za nájemníka můžu z kauce zaplatit, ale nájemník to musí do měsíce vrátit.. A co když to nevrátí??? Jak mám postupovat dále? Děkuji za odpovědi.

Doplňuji:
Jambalaya: O to se snažím, jenže to není tak jednoduché, proto se ptám, co dělat, když nezaplatí. Jaké jsou dál právní postupy? V občanském zákoníku není k tomu více napsáno.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Hodně rychle bych se takové nájmenice zbavila. Dejte jí výpověď, vyúčtujte kauci a nazdar!
Doplňuji:
Dle mého názoru, pokud dlužník neuhradí věřiteli dluh, nastupuje klasická cesta vymáhání tzn. výzva k úhradě, platební rozkaz, žaloba a soud. To je ale nevýhodné pro obě strany, vždy je lépe se dohodnout. Na vašem místě v první řadě napíšu výzvu k úhradě dluhu. Vzhledem k tomu, že stále máte část kauce, je zatím z čeho započítávat. Ale v případě, že nezaplatí na vaši výzvu, chce to minimálně bububu dopis z advokátní kanceláře, pak se uvidí.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.