karel123

Zaplatí mi zdrv. pojištovna brýle, když nemám pár mesíců zaplacené pojištění?

Ahoj mám tu otázku zda mi pojištovna přidá na dioptrické brýle vím že by to mělo být jen pár stovek ale přece jen nějakej ten měsíc nemám zaplaceno pojištění, ani mi zatím nepřišel dopis že bych tam neco dlužil
ale dluh asi bude :D
díky za odpovědi.

Odpovědi
Mravenec

Když neplatíš, nemůžeš po někom chtít aby ti něco dával.

Dochy

Příspěvek na brýle a platba zdravotního pojištění jsou (podle mě) dvě různé věci.
Adula57: ať si zjistí podmínky své pojišťovny. Nejsem si jist, zda jde o zákonný nárok, nebo akci pojišťovny.
karel123: pokud jde o zákonný nárok, pak předpokládám, že pojišťovna bez problémů přispěje. Ale na nic nečekejte a co nejdřív ten dluh uhraďte. Pokud se pojišťovna ještě neozvala, máte šanci to vyřešit bez pokuty (pouze šanci, záleží na vstřícnosti pojišťovny, pokud vím, tak VZP je snad nejtvrdší)

marci1

Dej si zdravotní pojištění do pořádku. Co nejrychleji doplať dlužné pojištění. Pojišťovna se ozývá až za delší dobu a k tomu Ti připočítá penále. ☹

ivzez

Splňujete-li jinak podmínky pro příspěvek,
pojišťovna příspěvek podle mne poskytne
a dlužné pojistné včetně penále bude vymáhat samostatně.

__________

@Andula57:

Dospělý má nárok na příspěvek:

  • při každé změně dioptrií
  • beze změny každé tři roky

Dítě má na příspěvek nárok každých 12 měsíců.

Adula.57

Moje sestra platí poctivě a nepřispěli jí ani korunu.

sesednizkola

Zdravotni pojistovna bude plnit normalne, akorat po tobe bude chtit doplatit za cas dluzne pojistne. Lze se donluvit tak, ze kdyz budes mit stavis se na pobocku a das co mas. Jednou treba tisicovku, pak zase dve stovky atd. Odectou ti to z dluhu. Logicky je preci nesmysl, aby pojistvna na zaklade toho neplnila a pak od tebe chtela doplatit pojistne. Bud nejsem pojisten a pojistovna plnut nebude, coz v cesku neni vubec nijak mozne byt nepojsten, nebo jsem pojisten a pojistne doplatim zpetne.