Trumpeta

zaplacení dluhu

Pokud dlužník nezaplatil věřiteli zbytek dluhu, může se věřitel domáhat svého zbytku např. žalobou u soudu ? Do 31.12.2009 mělo byt zaplaeno 200 tis. Kč. Doposud bylo zaplaceno 100 tis Kč.

Odpovědi
Lencis

Bohužel může. Může se domáhat i pár korun. Dokud dluh není spacen v celé své vyši, případně i úroky, pokud jsou nějaké stanoveny, jde stále o dluh a pohledávku vůči věřiteli.

pchuer

Samozřejmě že může a může se domáhat i úroků (pokud nejsou úroky stanoveny smlouvou, jsou dány ze zákona). Pokud jste vy tím dlužníkem, navrhoval bych vám co nejdříve kontaktovat věřitele a pokusit se s ním dohodnout rozumné podmínky splacení dluhu – často je i pro věřitele jednodušší se dohodnout, než vymáhat dluh soudně. Pokud jste vy tím věřitelem, neváhejte kontaktovat libovolnou právnickou kancelář a své peníze z dlužníka vymáhat.

bartt13

ano muze