Džanička

Zápis do MŠ

Chtěla bych zapsat syna do školky,v květnu mu budou tři roky,ale ještě moc nemluví,vadí to?Když se mi bude zdát že je brzo aby do školky v září šel,jde to zrušit,když už bude zapsaný,a co by měl umět,než do školky půjde.Díky za odpověď.

Odpovědi
panenka

milá džáničko já když jsem byla s mojíma holkama u zápisu ve školce stačilo jim aby jim řekly nějakou básničku,aby se uměly sami najezt, obléct se a popřípadě i napočítat do pěti.nemusíte se obávat pokud moc neumí mluvit protože ve školce se to mezi dětmi naučí pokud ho chcete dát do školky až další rok zajdite jen do školky tam nahlašte že jste se rozhodla dát vašého syna do školky až další rok ředitelka si to napíše a hotovo.

anetadela1

To by vadit nemělo, že neumí ještě moc mluvit. Hlavně, aby byl schopen se sám najíst, jak psala panenka a hlavně aby neměl plíny.
Jinak nemusíte čekat další rok, ale můžete ho dát třeba od nového roku, když se rozhodnete nedat ho ještě v září.

pimpinella

Milá džaničko, školce to v zásadě nevadí, že dítě nemluví, ale mám pocit, že to vadí vám a to je dobře. Vy jste totiž jediná, kdo vaše dítě může naučit mluvit a pokud dítě odmítá, není to lehký úkol. Soustřeďte se na něj, protože centrum řeči se rozvíjí právě v tomto útlém věku a co se teď zanedbá, těžko se později dohání. Na školku se moc nespoléhejte, může se dokonce i stát že místo toho, aby se dítě „rozmluvilo“, jeho nechuť k řeči se jen prohloubí. Ptejte se jak dítě naučit mluvit.