dudu

Zapekliká otázka

V šedesátých létech komunisté razili heslo „co český člověk, to metrák kompostu“. Jak to ti pacholci vlastně mysleli? Podporovali hnojení kompostem nebo předběhli Brusel, který mimo jiných pitomostí nyní navrhuje zemřelé místo kremací a pohřbívání v podstatě ekologicky zkompostovat.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Dudu nebojte v tom mém kompostéru co jsem dnes skládal neskončíte :D
Komunisté razili spoustu hesel. Brusel se je snaží napodobit, ale trošku jinak.
Pokud si vezmete nařízení komunistů-východu-Sovětského svazu, nepřipadá vám, že to samé činí dnes někdo jiný pod záštitou Bruselu? Ale hurá jdeme na západ!

Další odpovědi
anonym

Možná lepší kompost,než recyklace.

anonym

Je to temer stejny!Vam podekovani a lasku vam,kez znely by jak zvony..Br…

martina1

fuj,to snad mohl někdo říci jen tak z recese.Opravdu na kompostu bych skončit nechtěla.My nosíme slupky za dům k javoru a tam je spořádají srnky,stejně tak posekanou trávu,takže nemám moc šancí vytvořit kompost.

ten který je

No zlikvidovat tělesnou schránku pomocí kyseliny jak navrhuje Brusel mi nepřijde až zas tak dobrý ekologický počin – výroba kyseliny = chemický průmysl.:-)Fuj to je ale téma.

kapka

Pohřbívání je rituál a tradice, ne? Nedovedu si představit, že nám Brusel najednou nařídí kompostování. A co s tím pak budou hnojit? To chtějí prodávat zemědělcům? Nebo pozůstalým na zahrádku? Já to vůbec nechápu.