annas

Zapamatujete si snadněji tváře než jména? Používáte nějaký způsob, jak si jméno spojit s obličejem?

Proč tomu asi tak je?

Nejlepší odpověď
mosoj

Na jména jsem byl blbej celej život, načež nyní kdy každý den přicházím o miliony mozkových buňěk.
Podobu si ale pamatuji celý život a zrovna tak cestu. Nepamatuji si jména vesnic a městeček, ale přijedu někam kde jsem byl jednou v životě před 20 léty a nevím o tom, najednou se mi podle silnice vybaví že jsem tudy již nějdy jel a že dál bude zatáčka z kopce a pod. Taktéž dokáži po předběžném prostudování automapy přijet do města a bez jakékoliv další informace si dokáži určit jestli odbočuji na východ nebo na server a pod. Pokud k dojetí na místo tato informace stačí nepotřebuji mapu.
Na rozdíl od mé ženy,dokáži v lese na houbách vnímat směr a světové strany na které se pohybuji, takže orientaci neztrácím.
Jména ale po mně nikdo nechtějte.

Další odpovědi
Mili @

Obličeje si pamatuji, se jmény je to horší…
Někdy musím móóóc přemýšlet, o kom je řeč…

Marsyas

Jo, s tím jsem měl problém, ale od doby registrace na facebook už ten problém vymizel…

vagra

Jména mi opravdu v paměti dlouho nevydrží,obzvláště když se s tím člověkem dlouho nevidím.
Moje žena si pamatuje obojí,takže mě v nouzi,pokud jde o společné přátele, zachraňuje.
Přiznávám,že nevím čím to je.
Ale můžu odpřisáhnout,že se to posledních letech stále zhoršuje.:-)