Zlatý

Zapamatujete si snadněji tváře než jména? Používáte nějaký způsob, jak si jméno spojit s obličejem?

Proč tomu asi tak je?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na jména jsem byl blbej celej život, načež nyní kdy každý den přicházím o miliony mozkových buňěk.
Podobu si ale pamatuji celý život a zrovna tak cestu. Nepamatuji si jména vesnic a městeček, ale přijedu někam kde jsem byl jednou v životě před 20 léty a nevím o tom, najednou se mi podle silnice vybaví že jsem tudy již nějdy jel a že dál bude zatáčka z kopce a pod. Taktéž dokáži po předběžném prostudování automapy přijet do města a bez jakékoliv další informace si dokáži určit jestli odbočuji na východ nebo na server a pod. Pokud k dojetí na místo tato informace stačí nepotřebuji mapu.
Na rozdíl od mé ženy,dokáži v lese na houbách vnímat směr a světové strany na které se pohybuji, takže orientaci neztrácím.
Jména ale po mně nikdo nechtějte.

Další odpovědi:

Bronzový

Obličeje si pamatuji, se jmény je to horší....
Někdy musím móóóc přemýšlet, o kom je řeč....

Pokročilý

Jo, s tím jsem měl problém, ale od doby registrace na facebook už ten problém vymizel...

Zlatý

Jména mi opravdu v paměti dlouho nevydrží,obzvláště když se s tím člověkem dlouho nevidím.
Moje žena si pamatuje obojí,takže mě v nouzi,pokud jde o společné přátele, zachraňuje.
Přiznávám,že nevím čím to je.
Ale můžu odpřisáhnout,že se to posledních letech stále zhoršuje.:-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.