Avatar uživatele
ondra07

Zapáchající lednice. :)

Nevím, čím to je, ale už asi 2 týdny nám něčím smrdí lednice. Tento víkend jsme to kontrolovali a z potravin to být nemůže. Tak nevím. Myslíte, že by potřebovala rozmrazit? Nebo nemáte nějaké nápady, dost mě to štve, když pak od toho všechno načuchne. :) A jinak, smrdí to po křenu, se mi zdá…
Nemáte nějaké rady, co s tím?
Děkuju :)

Sakra, kam to zařadit ?? (Nechtěl jsem to dávat do anket, ale stejnak mi to tam asi přehodí)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym před 4419 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já takový problém asi jako každý také občas musím řešit.Postupuju tak,že lednici odmrazím,vymyju vlažnou vodou se saponátem a trochou Sava.Pak následuje vymytí octovým roztokem a umístím tam nový pohlcovač pachu.Na uskladnění potravin používám různé plastové dózy. :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ondro, zkuste ještě projít, jestli Vám někde nezatekla tekutina do plastových rámečků na poličkách. Rozmražte lednici, důkladně ji vymyjte (nejdřív saponát, potom octová voda) a nechte aspoň chvíli vyvětrat. Pokud to nepřestane, existují pohlcovače pachů do ledničky. Bylo by určitě dobré zdroj zápachu identifikovat. Odněkud to být musí.
Ondro, teď mi sousedka říká, že po křenu je v ledničce cítit čerstvý zázvor. Nemáte tam náhodou nějaký?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Na zadní stěně ledničky je žlábek,který při samodmrazování odvádí vodu pomocí trubičky do zadního,vnější­ho,prostoru lednice. Problém je,že s vodou se tam dostane všechno možné a někdy to docela slušně zapáchá i když se lednice umyje a vyčistí.Stačí vyčistit špejlí,propláchnout horkou vodou a octem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

myslím že je to aktualita smrdí ti to nyní
ale to je fuk

dej vlažnou vodu tak 1/2 kbelíku a do ní tak 2 deci octa , ledničku s tim vymyj ,jistě bych ji zároveň odmrazila bude to nejlepší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nikeroska

Zkus nalít do skleničky ocet ;) a dát do lednice, mělo by to pomoct

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tatanka

Máte pravdu všeci, ale Tom 004 má pravdu praktického rázu největší!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek