Morova Lenka

Zapáchá mi pokožka hlavy

Proč mi zapáchá pokožka hlavy když si myji hlavu každý den?
Doplňuji:
Proč někomu zapáchá pokožka i po umytí vlasů.

Nejlepší odpověď
briketka10

našla jsem jednu diskuzi:
http://doma.no­va.cz/rada/zdra­votni-poradna/?id=51820

Další odpovědi
anonym

Protože sis častým mytím zlikvidovala přirozeně kyselý povrch pokožky. Časté mytí je pro pokožku škodlivější než špína.
Proč si myslíš, že se dnes tolik dbá na ph kosmetických a hygienických přípravků?
Umývej si hlavu maximálně dvakrát týdně a uvidíš, že se to spraví. V případě, že tě zápach hodně obtěžuje, zajdi ke kožnímu lékaři.

petra15

Myslis sebe nebo to dite? Detem prece voni hlava „polevkou“,jsou-li zdrave.

pusinka50

Jak píše očko, hlava se má mýt maximálně 2× týdně. Můžeš se poradit v lékárně o nějakém šamponu, který ti obnoví přirozené Ph tvé pokožky hlavy

Luciet

Do té doby, než se vám podaří dát ph pokožky hlavy do normálu, bych pro zmírnění pachu používala parfémovaný lak na vlasy.