Sodom

Zápach z úst

Čau, chtěl bych se zeptat jak mám své partnerce slušně zdělit, že jí je cítit z úst.
Možná to pro někoho vypadá jednoduše, ale já prostě nevím jak na to.

Nejlepší odpověď
standa

Otázka zní „Jak SDĚLIT, že je cítit z úst“ nikoli „Jak tento problém cítění z úst ŘEŠIT“.

Moje rada je prostá (a vím, že realizace není jednoduchá): nehledejte žádné ´náhradní´ varianty, ale v určitou vhodnou chvíli své milé tuto ´nepříjemnost´ řekněte bez okolků *).

Uvidíte, že v životě se dostanete do mnohem problematičtějších situací a tato zkušenost vám bude k nezaplacení.

*) ve stejné chvíli, kdy své partnerce tuto ´věc´ sdělíte, měl byste ji uklidnit konstatováním, že existují desítky ´návodů´ jak problém řešit

Další odpovědi
panenka

zkus se jí zeptat co nejopatrněji jestli ju například nebolí v krku,nebo zda se necítí nějak nemocná protože se ti zdá nebo že jsi spíše četl že když je člověk marodný tak mu z úst jde cítit takový zápach a naznak nemoci.když tak to i svěd na sebe že jsi s tým měl také potíže a nějak se to snaž obkecat aby jsi jí teda neurazil.potom jedině orbitky na žvýkání

anonym

může to být:

sucho v ústech,
nadbytek hlenu v hrdle
dieta bohatá na proteiny (mléčné výrobky, červené maso, fazole, apod.)
kouření
alkohol (pivo, víno, lihoviny, ale také kupodivu ústní vodys obsahem alkoholu)
některé léky, způsobující sucho v ústech jako vedlejší účinek
hormonální změny
cukrovka
cukry
nápoje s vyšší pH (kyselostí) – káva (kofeinová i bez kofeinu), rajčatové a citrusové džusy. Čaj je v tomto ohledu v pořádku.

Jak se zbavit zápachu z úst?
Pokud je příčinou nepříjemného dechu nesprávný jídelníček, lze problém vyřešit žvýkačkou či mentolovými bonbóny a příště se zápach spouštějícím jídlům vyhnout. Konzumujte dostatek ovoce a zeleniny a nepřehánějte to s příjmem cukru, který přímo působí na vznik zubního kazu.
Nepřejídejte se ani nedržte drastické diety či dlouhodobý půst.
Jazyk průběžně čistěte, stačí povlak jemně seškrábnout lžičkou nebo speciální škrabkou na jazyk.
Péče o dutinu ústní zahrnuje nejen pravidelné používání zubního kartáčku a vyplachování ústní vodou, ale také používání kartáčku mezizubního, který odstraní bakterie v těžko dostupných místech.
Používejte zubní pasty s obsahem bylin, třeba nimby.
Nezapomínejte na pravidelné prohlídky u zubaře.
Pokud nejste schopni přestat kouřit, pít alkohol či kávu, snažte se příjem těchto drog alespoň omezit.
Vyzkoušejte některý z přípravků určených speciálně pro zapáchající dech.

Michal

Budeš se asi divit,ale já bych jí to řekl na rovinu.Důležitější je podle mne řešit příčinu.