Velbloud

Zápach z bot – Mytí

Můžu zapáchající sálovou obuv mýt pod tekoucí vodou, tzn. natočit ji přímo dovnitř boty?

Nejlepší odpověď
anonym

Toto nebude nejlepší řešení. Vhodnější je obuv vysušit, vyvětrat, případně použít spreje, které dostanete koupit buď přímo v prodejnách obuvi, nebo v drogerii.
Je jich dost velká nabídka. Doma mám např. Top Gold – dezodorační antimikrobiální sprej do obuvi.

Další odpovědi
www

Nevím, zda by přímo vodu ta tvoje obuv vydržela, neznám materiál.
Zkus ji proto vytřít octovou vodou na hadříku, nebo ještě lépe vystříkat kdekoliv prodejným sprejem proti plísním a zápachu.

Amie

Já osobně jsem dřívě často takhle myla boty, ale už delší dobu volí naši jednoduší verzi a hážou je rovnou do pračky (netuším, jak na to přišli).
Takže pokud to není nějaký materiál, který se hned zničí (budeš to muset odhadnout sám) tak to zkusi tmůžeš. Co já vím, tak problémy s botama kvůli vodě (přesněji řečono po vyndání z pračky a následním sušení na topení) nikdy nebyly. Navíc, podle mě, pouze sprej ten zápach překryje, ale nezmizí (asi jako u deorantů a voňavek)