Avatar uživatele
Jahoda

Zaostření fotky

Zdravím! Z internetu jsem si stáhla jednu fotku, ale byla malá. Proto jsem si ji pomocí lupy zvětšila, ale fotka nebyla po zvětšení zaostřena a je docela rozmazaná. Nevíte tedy, jestli existuje nějaký program či funkce, aby při zvětšení byla fotka zaostřena a bylo vidět co na ní je? Neznáte něco? Předem děkuji za odpověď 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, kokoťenko, rynek878 před 5055 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

mám za to,že pokud fotka je malá,či-li má nízké rozlišení,tak už se sní nedá nic moc dělat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Zvětšení pomocí lupy je špatně. Rozlišení zůstává stejné a z pixelů se stávají viditelné kostičky.

Zvětšení fotky se provádí v bitmapových edidorech ( Zoner, Photoshop, Gimp a pod.)
dopočítáváním pixelů podle různých algoritmů.
Zvětšování je ale omezené. Nelze do nekonečna dopočítávat něco co není. Navíc fotka z Inetu již sama o sobě bude mít nízké rozlišení. Po zvětšení je fotku třeba softwarově dostřit.
Pokud je to pro Vás přijatelné, můžete mi ji zkusit poslat mailem pokusím se ji zvětšit a pošlu obratem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

pokud si z internetu ukladate fotografii dbejte na to abyste neukladala pouze jeji zmensenou miniaturu … to je cela rada. Zda se to proste v principu ale prakticky s tim muze nastat problem – zvlast pokud je obrazek nastaven jako pozadi, pak ho hloupejsi prohlizece ulozit ani nedokazi (explorer napriklad).

priste az buete fotografii ukladat, proklikejte se az na to nejvyssi mozne rozliseni (zkratka nejvetsi rozmer na obrazovce) a teprve nad nim klepnete pravym tlacitkem a zvolte ulozeni obrazku …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek