BEAES

Zanikne řemeslo??

V dnešní době se už nevyplatí být kovářem, instalatérem, truhlářem, klempířem…atd. Není to škoda, nebudeme jednou tyto řemeslníky postrádat?

Nejlepší odpověď
anonym

Beaes známý je kovář a kdybych byla mužem dělám tu práci taky,má zakázky na kované vrata,ploty a za jeden ornament si nechává platit těžké peníze,za pár let co to dělá je v balíku

Další odpovědi
Terryle

ono obávám se, že ani nejde o to, že by se řemeslník neuživil, ale spíš že se do toho nechce mladejm… ono když je klukům patnáct, tak chtěj vyvádět blbosti, machrovat a poflakovat se, ne se učit a těžce makat. A když už, tak myslím, že je to táhne spíš k autům nebo strojům… A když v pětadvaceti vyrostou z puberty a dojde jim, že se mohli mít dobře a mít uznávanou práci, už je pozdě…

hanulka11

Proč myslíš, že nevyplatí? Právě tyto řemesla jsou stále potřeba.Málokdo by si troufl jim fušovat do řemesla.A pokud ano potřebuje k tomu hodně bohatou výbavu kutila a hodně zručnosti. Stejně je hodně těch ,kdo si raději řemeslníka zaplatí, to je můj názor.

led

vzhľadom k tomu, že v technicky „vyspelých“ krajinách oprava spočíva len vo výmene pokozaného modulu, „zlaté české ručičky“ remeselnícke ostanú ešte dlho na výslní.

Doplňuji:
Taký MacGywer, známy filmový všeumelec, určite mal československú školu remeselnáho improvizovania… 🙂