kiki987

zanet zubu po vytrzeni nervu

ahoj potrebovala bych poradit.mela jsem kaz na dolni 5 zubarka mi udelala 30.7novou blombu pote me zub zacal zlobit po 14 dnech jsem sla k lekari ktery mi blombu vyvrtal vytahl nerv a dal vlozku tento tyden jsem byla na novo ze me ten zub porad boli tak mi vlozku vytahla a nechala byt kdyz sem se zeptala zda mam zub vyplachovat tak mi bylo receno ze nemam na nej vubec sahat no do druheho dne jsem musela k lekari dojit na novo uz i s teplotou ze to boli jako hrom ze nemohu spat tak mi zub zrengenovala a rekla ze tam nic neni pote pak se podivala na jehlu a rekla ze mam zanet jako hrom tak mi udelala vyplach a nabidla antibiotika /penicilin 500/ tak jsem je vzala a rekla ze jestli dojdu jeste jednou s bolesti tak mi ten zub vytrhne pritom je jinak zdravy a kdyz jsem prosila o neschopenku ze v praci nemohu byt ani si to nemohu chladit /pracuji jako operatorka ve zdravotnictvi/ tak me proste vypalkovala a rekla ze mam jit k obvodakovi ale aspon ten mi byl ochoten to napsat a to vcera jsem zase jela na pohotovost stim samim zubem ze me to porad boli ze uz necitim ani spodni ret a ta bolest jde az do ucha tam mi byli ochotni aspon dat radu vyplachama a vatou do zubu pred jidlem jen mi nedokazali rici zda lekar postupoval a postupuje spravne jen mi lekarka na pohotovosti rekla ze ten zub je upne zdrav ze by byla skoda trha prosim o radu jak se v takovem pripade branit zda se mi skoda vytrhnout zdravy zub a nevim zda mohu vymenit lekare pri neshopence i kdyz mi neschopnost nenapsala dekuji kdyz sem ji prosila o neschopenku ze v praci stim nemohu mit tak
Doplňuji:
a nemohu odejit od lekare nebot jsem u nej nove mesic registrovana

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano takovýto obrázek skýtá v současné době naše zdravotnictví. Do takovéhoto zubu se dává dren s nějakou srákorou a každých 24 hodin se mění, dokud to nepřestane bolet. Za čas se zkusí zub zavřít vložkou a pokud to nebolí tak se zaplombuje. Bohužel, nejsem zubař !!!! a tvého to učit nemohu.
Doplňuji:
Ta srákora se jmenuje chlumskýho roztok . Namíchal jej nějaký Chlumský někdy kolem roku 1897 !!!!!