zanet zubu po vytrzeni nervu

ahoj potrebovala bych poradit.mela jsem kaz na dolni 5 zubarka mi udelala 30.7novou blombu pote me zub zacal zlobit po 14 dnech jsem sla k lekari ktery mi blombu vyvrtal vytahl nerv a dal vlozku tento tyden jsem byla na novo ze me ten zub porad boli tak mi vlozku vytahla a nechala byt kdyz sem se zeptala zda mam zub vyplachovat tak mi bylo receno ze nemam na nej vubec sahat no do druheho dne jsem musela k lekari dojit na novo uz i s teplotou ze to boli jako hrom ze nemohu spat tak mi zub zrengenovala a rekla ze tam nic neni pote pak se podivala na jehlu a rekla ze mam zanet jako hrom tak mi udelala vyplach a nabidla antibiotika /penicilin 500/ tak jsem je vzala a rekla ze jestli dojdu jeste jednou s bolesti tak mi ten zub vytrhne pritom je jinak zdravy a kdyz jsem prosila o neschopenku ze v praci nemohu byt ani si to nemohu chladit /pracuji jako operatorka ve zdravotnictvi/ tak me proste vypalkovala a rekla ze mam jit k obvodakovi ale aspon ten mi byl ochoten to napsat a to vcera jsem zase jela na pohotovost stim samim zubem ze me to porad boli ze uz necitim ani spodni ret a ta bolest jde az do ucha tam mi byli ochotni aspon dat radu vyplachama a vatou do zubu pred jidlem jen mi nedokazali rici zda lekar postupoval a postupuje spravne jen mi lekarka na pohotovosti rekla ze ten zub je upne zdrav ze by byla skoda trha prosim o radu jak se v takovem pripade branit zda se mi skoda vytrhnout zdravy zub a nevim zda mohu vymenit lekare pri neshopence i kdyz mi neschopnost nenapsala dekuji kdyz sem ji prosila o neschopenku ze v praci stim nemohu mit tak
Doplňuji:
a nemohu odejit od lekare nebot jsem u nej nove mesic registrovana

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano takovýto obrázek skýtá v současné době naše zdravotnictví. Do takovéhoto zubu se dává dren s nějakou srákorou a každých 24 hodin se mění, dokud to nepřestane bolet. Za čas se zkusí zub zavřít vložkou a pokud to nebolí tak se zaplombuje. Bohužel, nejsem zubař !!!! a tvého to učit nemohu.
Doplňuji:
Ta srákora se jmenuje chlumskýho roztok . Namíchal jej nějaký Chlumský někdy kolem roku 1897 !!!!!

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.