ki-qi

Zánět žaludku

Dobrý den je mi 13 let. Doktor mi potvrdil zánět žaludku a tk bych se chtěla zeptat jak přibližně dlouho se to léčí??? A jestli můžou nastat nějaký horší komplikace kromě vředů??

Nejlepší odpověď
Drap

U někoho krátce u někoho dlouze. Počítej , že tak během týdne až 10 dnů by mohlo být vše v normálu. U každého onemocnění může vždy nastat celá řada komplikací. Ale to ti všechno sdělí lékař po vyšetření. Nehledej tady žádnou zázračnou radu.

Další odpovědi
beer

Stačí dát do vyhledávače zánět žaludku a můžeš číst a číst..))
Proč se ptáš zde a ne svého lékaře, který ví mnohem více, než všichni tady dohromady? Je totiž odborník a zná i tvůj celkový zdravotní stav, nejen žaludek..

marci1

Záleží na tom o jaký zánět se jedná. Může být akutní ( to bude asi v Tvém případě ) nebo chronický. U akutního zánětu žaludku se doporučuje vynechat ostrá a horká jídla a nápoje ( i džusy ). Vhodné je pít heřmánkový čaj. Pokud se to nezlepší, předepisují se léky na snížení kyselosti žaludku, jinak by to mohlo přejít do fáze chronického zánětu, popř. i tvorbě vředů.
http://ona.id­nes.cz/zanet-zaludku-0fc-/nemoci.aspx?c=A071008­_142602_nemoci_bad