Panthe

Zanechává Slunce v prostoru tepelný otisk ? Mohlo by se jednat o příčinu oteplování ?

Vzhledem k tomu, že se naše sluneční soustava pohybuje rychlostí cca 251 km/s, zanechávají za sebou tělesa tepelný otisk ? Mám namysli především Slunce. Např. tak jako mají komety ocas, zda má i naše Slunce tepelný ocas díky rychlosti pohybu prostorem. A pokud ano mohlo by být příčinou oteplování na planetě Zemi, to, že se orbita, po které se Země pohybuje kolem Slunce, při svém pravidelném pomalém precesním pohybu dostala do období, kdy častěji navštěvujeme oblast tepelného ocasu Slunce ?
Doplňuji:
Dodatek:
Oteplováním mám namysli růst průměrné teploty na zemi. Např.
http://upload­.wikimedia.or­g/

Na kometu jsem se neptal. Doufal jsem, že to bude od přečtení zřejmé. Ocas komety jsem zmiňoval pouze jako příměr pro představu toho, kdy pohybující těleso za sebou zanechává otisk. U Slunce jsem měl namysli otisk tepelný. Píšeš, že nemá důvod, aby otisk mělo. Mám si to vyložit tak, že rychlost pohybu naší sluneční soustavy v mléčné dráze, není dostatečná pro to, aby ovlivňovala směr unikajících částic ze Slunce, které by mohli podle mé představy nést tepelnou hodnotu ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie, nemá to vplyv na otepľovanie zeme.
ale takýto „chvost“ skutočne existuje – nazýva sa helitail ( http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=he­litail )

zem sa nachádza v takej blízkosti slnka, že je bezpredmetné, či sa nachádza na prednej či zadnej strane pohybu slnka okolo centra galaxie (mliečnej dráhy), väčší vplyv na dianie na zemi majú procesy v atmosfére slnka a samomtné procesy na zemi.

tvar a smer tohto „chvosta“ sú podstatné ale pre interakcie heliosféry a medzihviezdneho priestoru/častíc, v podstate nemá vplyv na planéty slnečnej sústavy.

;-Q

Další odpovědi
Quimby

Ne, Slunce nemá žádny ocas, není důvod aby ho mělo.
Kometa má ocas, protože Slunce odpařuje povrch komety.
Nezanedbatelný vliv na Zemi má sluneční vítr, ovšem není přičinou oteplování.

Zajímalo by mě o jakém oteplování to vlastně mluvíš? Globální teplota neroste, v Antarktidě je nejvíc ledu za posledních 100let. Vůbec nejsme na úrovni cca 1000let zpátky kdy Greenland byl opravdu green a lidé taky žili.
Doplňuji:
Ale Slunce se celé pohybuje danou rychlostí, proč by z něj jedním směrem měly unikat částice? To není jako ve vzduchu, kde máš jeho odpor, tohle je vakuum.
Když ve vesmíru urychlíš dejme tomu kouli vody, tak zůstane pořád jako koule, dokud se s něčím nesrazí.
Ocas komety se jako příklad vůbec nehodí je to úplně jinej princip.
No, tahle teplota sice roste, ale těžko říct proč, podle tohohle grafu by snad i měla http://www.drro­yspencer.com/li­brary/pics/2000-years-of-global-temperature.jpg

Pepa25

Tou rychlostí se pohybuje Sluneční soustava jako celek, ne? Takže ne vůči Zemi … V podstatě jde o přímočarý pohyb, takže nerozumím, jak by se Země mohla dostat "do období, kdy častěji navštěvujeme oblast tepelného ocasu Slunce " Nehledě na to,že žádný ocas neexistuje, Slunce září všemi směry stejně …

Panthe

Takhle to vypadá, naše orbita neprochází skrze tento helitail :)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=PWxcgJUC­Dxg

Panthe

Jen bych doplnil Arygnoc a poděkoval mu, že mě dobře navedl. Jedná se o „Heliotail“, autor, který tuto informaci zadal na tebou uvedenou adresu vynechal písmenko.

Panthe

Oteplováním mám namysli růst průměrné teploty na zemi. Např.
http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/c/cc/Glo­balni_teplotni_od­chylka_cs.svg/910px-Globalni_teplot­ni_odchylka_cs­.svg.png

Na kometu jsem se neptal. Doufal jsem, že to bude od přečtení zřejmé. Ocas komety jsem zmiňoval pouze jako příměr pro představu toho, kdy pohybující těleso za sebou zanechává otisk. U Slunce jsem měl namysli otisk tepelný. Píšeš, že nemá důvod, aby otisk mělo. Mám si to vyložit tak, že rychlost pohybu naší sluneční soustavy v mléčné dráze, není dostatečná pro to, aby ovlivňovala směr unikajících částic ze Slunce, které by mohli podle mé představy nést tepelnou hodnotu ?

Panthe

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Glob%C3%A­1ln%C3%AD_ote­plov%C3%A1n%C3%AD#me­diaviewer/File:Glo­balni_teplotni_od­chylka_cs.svg