arygnoc

zamyslete se a pátrejte:

literatura, bulvár i společnost se většinou zaobíra sexuálníma extrémy mužů (znásilnil, oženil se, má milenku, podvedl, je homo/transsexuál, etc, etc).

Proč?

všichni víme, (dámy prominou, já je vlastně chválím), že variabilita je právě u žen větší, nikoliv u mužů.

přitom se skoro nikde nedočtu o extrémech z hlediska žen (znásilnila /holky, nekecejte že ne/, podvedla, má mmilence, je lesba, homo/transsexuálka a jiná úchylačka /no dobře úchylačka ne/)

(kam tohle přeřadí z aktualit?)

Nejlepší odpověď
anonym

Odpovim zase uplne na neco jineho nez je otazka ( jako skoro vzdy ):
Zensky to maji zase horsi v tom , ze kdyz ma chlap 2 zensky , je borec … zatimco kdyz ma zenska 2 chlapi je … to slovo neumim ani vyslovit , natoz napsat ! 🙂

Další odpovědi
dudu

Možná proto, že chlapi více kecají než konají a ženy jednají naopak. Také asi jde o jakési přetočení morálky. Znám případ hrobníka z nedalekého městečka, za kterým se coby za mistrem sjíždějí bohaté paničky, ale většinou je slyšet jen o „nějakém kaňourovi“. Také si pamatuji případ, kdy tři středoškolačky při sexuálních hrátkách poukousaly spolužákovi pinďoura až musel být hospitalizován v nemocnici. I zde byl veřejně odsouzen onen mladý hřebeček, který provokoval. Holt společnost se chová pokrytecky.

anonym

Pod označením něžné pohlaví si těžko představíme agresivní ženu, která se dopouští domácího násilí. A přece podle výsledků různých studií novějšího i staršího data se "ženy doma dopouštějí násilných činů stejnou měrou jako muži, a ti se stávají ve stejném rozsahu oběťmi domácího násilí jako ženy“ (Wadham). A i kdyby se naše něžnější polovina lidstva nedopouštěla domácího násilí v takové míře jako muži, základní teze, že na násilí nemají v manželských i jiných partnerských vztazích monopol muži, byla potvrzena mnoha jinými studiemi.

Autor: Isifa.czJeště hůře představitelná než žena násilnice je žena coby pachatelka sexuálních deliktů. Genderové stereotypy nám zabraňují vidět v ženách iniciátorky sexu s muži, natož sexuální násilnice nebo ty, kdo nutí své partnery účastnit se nechtěných sexuálních aktivit. A ze všeho nejhůře se smiřujeme s představou ženy, která sexuálně zneužila dítě.

Někteří autoři studií ale tvrdí, že pohlavní zneužívání dětí ženami je ve značném rozsahu nerozpoznáno, a toto chybějící rozpoznání je důsledkem zmíněných sexuálních stereotypů.

Viděl jste film Bestie Karla?Tak tam je jasně vidět,že i ženy se dopouští zrůdných zločinů,a taková vražda novorozeněte?No od ženy,která ho sama v bolestech přivede na svět-a pak !!-to je ,nemám na to pojmenování!

Zdroj: internet(článek)

venkovan

Pro -iv- pokud má žena dva chlapy, tak je to zaječice – ta také má víc jak jednoho zajíce v době páření.
A pro terryle: – slyšel jsem vypravovat, že někdy za bolševika (psalo se to prý v novinách) dvě ženy okolo 25 let v parku znásilnily muže okolo 50 let (omezily svobodu, tenkrát neznásilnily). U soudu to muž nakonec odvolal se slovy, že si uvědomil, že to už nikdy nezažije s dvěma ženami, tak žalobu stáhl. A také, že když se sejdou ženské a dostanou chlapa do spárů, pinďora podváží, vrazí případně špejli, párátko do močové trubice a chlapec ochabnou prý nemůže. takže i to násilí se jim někdy povede.
Pokud je to pravda, tak asi některé ženy jsou dračice. Ale ve své podstatě, jdou na to rafinovaně, toho násilí není tolik jako když své hormony nezvládá muž (můžeme ho tak nazvat).
Navíc společnost ženy podvědomně chrání, takže se víc píše o násilí mužů, které je zřejmě častější a nezřídka brutálnější a možná i s většími psychickými dopady na obět. Násilí – i skryté – ženami na dětech se nedaří objevit. osobně bych za násilí považoval i nátlak matky na dítě aby splnilo její sen být sportovkyní, či nějakou speciální profesí (baletka, doktorka) ač dítě na takové aktivity ambice nemá.

Terryle

bych řekla, že ženy – lesby se se svou orientací většinou moc neproducírují – prostě nechtějí, aby se to profláklo, takže se to neproflákne. I když, o takové Langerové nebo Martině Navrátilové se toho napsalo docela dost… nemám pocit, že by se o gayích psalo výrazně víc.
Ohledně toho znásilnění to je problém – ženská nikdy chlapa neznásilní tak, jako chlap ženskou – nebude tam vyloženě brutální násilí nebo těžký zranění. Spíš se to dá asi nazvat „oblbnutí proti jeho vůli“, ale ne přímo znásilnění… Navíc, pokud chlap vyloženě nechce, tak ho ženská klasicky znásilní jen těžko ;o) a jiné způsoby jsou taky těžko realizovatelné (pokud to teda nebude čtyřicetikilovej třasořitka versus stopadesátikilová matróna).
Jinak to je asi tím, že si ženské prostě dokážou a chtějí líp chránit svoje soukromí. Takže se jejich nevěry a úchylky nedostanou na veřejnost.
Doplňuji:
Venkovan: ehm, s tím párátkem jste mě šokoval…
Bezcitné svině jsou jak mezi chlapy, tak mezi ženskými. Jenže u chlapů je to asi přece jen obvyklejší, přirozenost jim velí být agresivnější, aby ubránili rodinu, případně se rozmnožili. Kdežto u žen je normálnější spíš ten ochranitelský a rodinobudující pud. Takže na čísla je asi víc násilníků u chlapů. Proto zase ale společnost hůř nese, když žena tenhle pud nějak poruší… možná i proto se ženy ta „vybočení“ snaží co nejvíc tajit?