Agneta

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč sfouknutí svíček na dortu přináší štěstí?

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, jen spíš sledovala, jak je třeba dítě šikovné a zda svíčky sfoukne současně.

Hledala jsem, zda najdu na netu bližší informace. Samozřejmě jde o pověru.

"Tato tradice se svíčkami na dortu začala nejspíše někdy ve starověkém Řecku. Řekové, kteří pekli kulaté dorty, navrch dávali svíčky, když chtěli poprosit bohyni Artemis o laskavost.

Mnozí lidé také věřili, že kouř, který vznikne nad sfouknutou svíčkou, odnese přání bohům.

Z těchto přesvědčení vzešla ona moderní tradice – přát si něco, zatímco sfoukáváme na jeden nádech svíčky na narozeninovém dortu. Pokud se vám to na jeden nádech podaří, vaše přání se splní a v nadcházejícím roce budete mít štěstí.

Ale pozor! Pokud vaše přání prozradíte nebo nesfouknete všechny svíčky, může to naopak přinést smůlu."

http://resetmag­.cz/6-pover-ktere-maji-prinest-stesti-a-jejich-puvody/
.

Další odpovědi
anonym

Nezamýšlel a nechápu, proč proč by mělo sfouknutí přinášet štěstí?!

gecco

Kdyz svicky nesfouknes, dort shori – vis, jaky by to bylo nestesti???
😉

zjentek

já myslel, že si u toho máš něco přát a vono to znamená štěstí?