Zamrzla rucni brzda…jak odmrazit?

Zatahla rucni brzdu v mrazu a ted se bohuzel auto nemuze rozjet. Zadni kola jsou jako pribita.
Zajimali by me moznosti jak s primrznutyma brzdama pohnout.
(Vim, ze je to hloupost nechavat rucni brzdu v mrazu, ale stane se)
Vsem dekuji za jakoukoliv odpoved.

Odpovědi
anonym

Rozmrazovač(sprej) na okna,do garáže,vyčkat jara. Možná!! by stálo za pokus,i přes zataž.
brzdu trochu popojet-tření-teplo.Pokud to situace umožňuje.

mojitek

Normalne se rucka zatahuje samozrejme i v mrazu,ovsem kdyz ji nekdo nepouziva ,tak zkoroduje a vzlinavost vody v mrazu udela sve.Doporucuju lanko nechat vymenit za nezkorodovane(nove) a pred instalaci jemne maznout olejem.Ja rucku pouzivam vzdy a nikdy se mi nestalo ani naznakem,ze by zamrzla,to same brzd.pakny jak kolujou fámy.