redy

Zamrzla mi nafta. Co mám dělat?

Vím, že existuje něco, co se do nafty naleje. Ale jak si to dojet koupit, když nenastartuju?
Můžete napsat, jak se to jmenuje? Zavolám kámošce, ať mi to koupí a doveze.
Jsem vytočená, neboť jsem myslela, že to do nafty dávaj.
Děkuju
---------------PS:

Ještě bych poprosila o jednu radu,koupila jsem do kanystru naftu, u Benziny. Do Toyoty jsem nalila tu věc,(sakra, nevím jak se to jmenuje)- na pročištění. Auto jsem nastartovala ale chcíplo mi po ujetí pár metrů. Mám do auta dolejt tu naftu od Benzin?. Jako že se promíchá, nebo raděj vycucnout?

No, jestli tomu někdo porozumí, tak klobouk dolů, a velký dík.

Nejlepší odpověď
kodl67

Ted je ti to už prdlajs platné.To musíš nalít před zimou při tankování, aby si to palivová soustava natáhla do sebe.Teď auto do tepla, nechat rozmrznout, nalít to aditivum, projet pár km. Najdi si aditivum do nafty, je jich hafo. Nechci dělat reklamu.
Do nafty to dávají, ale je dost zima, a pokud nafta obsahuje víc vody, nestačí to.

Další odpovědi
mosoj

Auto musí do „tepla“. Zkus to přes den , parafinové krystalky by se mohly částečně rozpustit. S téměř 100% pravděpodobností případě nejde o vodu, ale o parafin !!
Aditivum musíš potom přidávat do nafty podle objemu tankování.

http://www.au­to.cz/reportaz-ktera-nafta-ceskych-pump-zamrzne-nejpozdeji-65209

http://auto.id­nes.cz/dieselo­ve-motory-mraz-nafta-parafin-d7p-/autoservis.as­px?c=A161209_140757_au­tomoto_fdv

Aditivum koupíš u každé pumpy PHM.

JájsemRaibek

Ono u nafty trochu problém. V zimním období se prodává zimní nafta, arktická nafta, ale záleží na provozovateli čerpací stanice jestli ji objedná. Měl by to mít uvedeno někde u stojanu apod.
Co se týče nalití aditiva do nafty, tak bohužel. Nejen že si nedojedeš, ale i pokud bys dojela, je ti to prd platný. Nafta ti nezamrzne v nádrži, ale většinou v těch slabých trubičkách, kterámi jde do motoru a pokud tam zamrzla, tak tam z nádrže nemrznoucí naftu nedostaneš.
A ještě jedna věc. Pokud jsi něco málo vyjela a pak to chcíplo, došla ti nafta a teď je možné, že máš zavzdušněnou palivovou soustavu.
Takže nechat rozmrazit v teple, nalít aditivum do nádrže a pak zkusit načerpat naftu do motoru. Asi ti to bude chcípat častěji, než se to celé, hlavně v těch trubičkách promíchá.
Doporučuji servis, aby to tam rozmrzlo a zároveň ti vyčerpali naftu z trubiček a abys tam měla jen tu kvalitní nemrznoucí.
Miochodem, není nemrznoucí, je jen s nižším bodem tuhnutí. Ona zas tak nezamrzne, jako spíš ztuhne a prostě auto nejede.

Dochy

Dávají to do nafty která se čepuje v zimě. V létě bývá nafta bez tohoto sajrajtu. Tak pozor na to pokud jezdte málo. (většina řidičů už letní naftu dávno vyjezdila)

Drap

Pomůže jedině teplo. Pokud nemáš kam auto odtáhnout do tepla, musíš počkat až se oteplí a zatím využívat veřejnou dopravu.

dr.luha

Do nafty se přidává proti tuhnutí benzin, asi 5%, ale nevím to přesně.

isteron2

V časoch minulých sa dával do nafty petrolej, pokiaľ neboli tie rôzne prísady. Presné dávky nepoznám, ja mám benzín. Od októbra do marca som používal Velfobín, 0,5 l na jedno tankovanie asi 30 – 40 l benzínu. Po nejakom čase zdražel a nebolo ho dostať, tak mi ponúkli Castrol proti mrazu, existuje aj do dízla. 1 l v bielej fľaši so zeleným, alebo modrým písmom. Riedenie 1 : 1000. Nestalo sa mi počas 30 rokov, že by mi motor zamrzol. Ale batéria mi zamrzla pri

  • 20 °C. Ráno o 7. hod som išiel peši domov 5 km. Popoludní už svietilo slnko na motor, +5 °C, a veselo som naštartoval. Susedovi praskla hadica od mrazu na chladiči. Škoda 105, 5 rokov stará.

anonym

dr luha – to se dělalo někdy dávno za komoušů ,
u dnešních aut akorát tímto poškodíš jak čerpadlo tak vstřiky , benzín do nafty nepatří , jak píší ostatní , odtahnout do tepla , a přidat aditiva – Velfobin zimní nebo Super diesel aditiv .

Kryšpín

Měl jsem s naftou také problém, benzín-sluha u čerpačky pravil.
Letní filtratelnost 0 C – březen září
přechodová – 10 C – říjen listopad
zimní – 20C – listopad únor
arktická 20 až 44 C
Tudíž když tam zůstane letní, tak nýní máte povidla, tolik názor prodejce

Milan Bado

velfobin,stačí jednou před zimou celou plechovku.ted dát auto do tepla,nalít velfobin a ujet aspoň 100 km aby se všechna voda dostala pryč.pokud jí tam nemáte 5 litrů už vám nezamrzne.a hlavně zkuste jinou benzinku

Michal25

Ahoj asi myslíš Aditiva do nafty.
Na každou plnou nádrž davam 100 ml .
A nebo dojet na benzinku kde natankujes naftu primo s aditivy.

krabiceodbot

O zamrzlém čemkoli… http://www.tip­cars.com/maga­zin-zima-a-auto-jak-na-problemy-s-mrazem-4-dil-8648.html

redy

JájsemRaibek díky, nafty tam je půl nádrže, a teď jsem koupila u benziny, ta je do – 39 Tak jestli ji mám smýchat, nebo tu co tam mám, vypustit.

redy

Míchat…

JájsemRaibek

Míchání nepomůže, sice zvýšíš bod tuhnutí v nádrži, ale v trubičkách a hadičkách kam se nedostane teď se nic nestane a tam bude „zmrzlá“ furt.

redy

JájsemRaibek děkuju moc, takže nemíchat.

redy

Drap, to nehrozí mám dvě auta u jednoho OK.
Toyota je zamrzlá ☹

Radek Klouda

Důležitá je údržba. Voda zůstává v naftovém filtru který pak může zamrznout. Bývá na něm odkalovací šroub kterým se dá voda vypustit. Některé filtry mívají čidlo které vám pak na přístrojovce oznámí vodu v palivovém systému.