kol

žampionová sadba

Pěstuji žampiony ze zakoupené sadby. V první sklizni byly žampiony krásné bílé uzavřené. V druhé sklizni byla kostka sice plná plodnic, ale tyto byly otevřené a měly okrové zabarvení. Kde dělám chybu – poradíte mi?
Doplňuji:
Sadba byla zakoupena hotová – v kostce v OBI.

Nejlepší odpověď
kropitko

jestli do té sadby náhodou nezamíchali dva druhy žampionu,jinak mě nic nenapadá
Znám to,ale je víc druhů,možná to někdo pomíchal
V České republice je obchodování s volně rostoucími druhy omezuje jen na pět druhů: žampion zahradní, žampion pochvatý, žampion polní, žampion lesní a žampion hnědý.