val

Po smrti matky ještě není ukončeno dědické řízení a dcera mi znemožnila přístup do prostor. Je její jednání protiprávní?

Matka měla věcné břemeno dožití v domku,který jsem daroval své dceři.Po smrti matky ještě není ukončeno dědické řízení a dcera mi znemožnila přístup do těchto prostor,které mají samostatný vchod a jsou odděleny od jejího bydlení.Nemohu ani uklízet,ani si odnést věci po matce.Je její jednání protiprávní?

Odpovědi
rigormortis

Takovýto případ je příliš složitý na to, že by to šlo vyřešit pouze dotazem.
Zajděte se zeptat za právníkem (v občanské poradně vám právník poradí zadarmo), potom stačí příslušné lejstro a pokud vám bude i nadále odepřen přístup tak zavolat policii.

Pepa25

Pokud vám v domě nic nepatří, tak tam IMHO přístup nemáme. Na druhou stranu pokud jde o vaši dceru, tak je to opravdu smutné. Pokud vám v rámci dědictví připadne nějaká movitá věc, musí vám to samozřejmě vydat.

ivzez

Na základě čeho byste chtěl vstoupit do domu,
který Vám nepatří?
Také máte v domku zřízeno věcné břemeno?

Dokud dědické řízení neskončilo,
nemůžete věci po matce odnášet.