Zaměstnavatel plánuje 18ti směnný provoz.Je povinen mi umožnit každý 2 víkend volný,když mám na víkend děti po rozvodu?

Nejlepší odpověď
bluemoon

dle ZP §241 musí zaměstnavatel při zařazování zaměstnanců do služeb přihlížet k potřebám zaměstnanců pečující o dítě. Kdyby se chtěli hádat, tak je zde pečující o dítě a nikoliv zmínka o tom, zda-li dítě má v péči jeden nebo druhý rodič, neboť toto vymezuje zákon o rodině, kdy při péči o dítě máte stejná práva jako vaše bývalá.

Další odpovědi
anonym

Tazatel měl zřejmě na mysli nepřetržitý provoz s cyklem po 18 směnách. (druhý výklad směny po 18 hod. by byl v kolizi se ZP).
Jednak je každý kalendářní týden nárok na nejméně 1,5 dne volna a kromě toho plánování směn má být natolik flexibilní a s rezervou, aby umožnilo nejen operativní změnu při nemoci, ale i volno pro návštěvu lékaře nebo rodinné potřeby zaměstnance (tedy i péči o nezletilé děti).

mosoj

Ty brďo 18ti směnný provoz ? Kolik hodin má u vašeho zaměstnavatele jeden den ?