Michal Kole

Zaměstnavatel odpovídá za škodu na majetku zaměstnanců jen na věcech běžně nošených do práce, ale jak to je, když

se mi zničí nebo mi někdo v práci ukradne mobil za 20 tisíc ?

Je mobil věc běžně nošená do práce nebo není ?

V některých pracech je povinnost mobily odkládat na určené místo třeba na vrátnici.

Co když mi jej vrátný ze zvědavosti bude lustrovat (koukat co tam mám uloženo) a pak aby toho nebylo málo tak mu upadne na zem (samozřejmě vše bude popírat a vedení se za něj postaví).

Třeba u dělníka co dělá za 15 tisíc je 20 litrový mobil trochu divný, ale třeba u vedoucího pracovníka (nemám na mysli TOP management), co bere 30 tisíc už by se to dalo předpokládat.

Taky pro zaměstnance by mohlo hovořit, že mu na mobil volá vyšší vedení nebo kolegové z pracovních důvodů (např. jestli si může za něj vyměnit službu, že si ji zase vezme za mě pozítří). Všude nejsou služební mobily a tahat 2 přístroje není zrovna nejlepší, když už existují Dual-SIM telefony.

Nejlepší odpověď
Mapel

Mobil za 20.000,– není běžná věc. Pokud si kolega chce s tebou vyměnit službu, tak ti to v práci řekne a nemusíš mít k tomu mobil v práci a pokud není v práci, tak ti zavolá na služební telefon do práce.

Ten kdo má být k dosažení kdykoliv má služební telefon. U ostatních je to zbytečné.

Další odpovědi
honza19hk

já bych řekl,že to je asi jako ve škole.Mobil ano ,ale na svoji zodpovědnost.Tzn že když ti šlohnou tak je to tvůj problém.

baghira

Pokud je povinnost odkládat některé věci na vrátnici, tak na to má každý zaměstnanec určenou zamykatelnou skříňku. Představa, že vrátný má plný šuflík zaměstnaneckých mobilů je poněkud hloupá.