Rendy

Zaměstnavatel nedává smlouvu do měsíce,mám nárok na dobu určitou?

Dobrý den u máho zaměstnavatele dělám už 5 let,poslední rok mámesmlouvu na 6 měsíců,ale zaměstnavatel nedává smlouvy včas,dává je až po měsíci nebo po dvou,slyšela jsem,že pokud ji nedá do měsíce máme nárok už na dobu určitou,prosím o informace,děkuji.
Doplňuji:
né na dobu určitou,ale na dobu neurčitou,omlouvám se za chybu.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

A dále zde bylo již mnohokrát zmíněno, že pokud zaměstnavatel zaměstnaci uloží práci před podpisem pracovní smlouvy, záleží pak na vás, zda podepíšete dodatečně dobu určitou. Pokud odmítnete smlouvu podepsat, pak se jedná automaticky o smlouvu na dobu neurčitou a bez zkušební doby.

Doplněno:
Na smlouvu neurčitou máte nárok již okamžitě po započetí uložené práce, tedy např. hned druhý den.
Určitá či neurčitá doba v tom nehraje žádnou roli, viz výše, pokud není smlouva podepsána v den započetí práce či před ním.

Další odpovědi
HOMER

Předpokládám že máte na mysli nárok na dobu neurčitou.
Pokud ano..Jestli nejste sezónním dělníkem,můžete být podle zákonníku práce změstnaná na dobu určitou max. na dva roky.Po uplynutí,jestliže jste zaměstnaná nad rámec doby určité,se prcovní poměr automaticky mění na dobu neurčitou.To je výhodné pro zaměstnance(vý­povědní lhůta,odstupné).