leonessa

Zaměstnavatel nechce vyplatit dovolenou

Co byste dělali, kdyby Vám zaměstnavatel odmítl vyplatit dovolenou a nemohli jste ji ani čerpat, protože ze zaměstnání odcházíte? Troufli byste si na něj poslat kontrolu nebo to hnali přes soud? Pokud víte i jiné možnosti, napište mi je prosím. Děkuji

Nejlepší odpověď
mojitek

Nahlaste to na urade prace nebo na oblastni inspektorat prace,oni si s nim poradi.

Další odpovědi
Pepexxx

Sice tohle neřeším zzatím naštěstí ,ale dal bych to k soudu

blondajk

No, zkuste se poradit na inspektorátu práce. Tam vám sice poradí, abyste se se zaměstnavatelem pokusila nejprve domluvit, ale třeba vám poradí prostředek, jak jej donutit zaplatit i bez soudu. Také budu končit v zaměstnání a zbyde mi asi ještě 7 dní dovolené, taky jsem zvědavá, zda ji dostanu proplacenu…