Majkl 1

Zaměstnavatel mne přijal bez zdravotní prohlídky, já jsem po měsíci onemocněl, jaký mu hrozí postih?

Nejlepší odpověď
mosoj

Žádný. Chceš říct, že jsi za měsíc dostal nemoc z povolání.

Další odpovědi
da ny

Jemu žádný.
Málokdo si dovolí zůstat v PN ve zkušební době ;)
Tobě hrozí, že budeš brzy bez práce (pokud nejsi nepostradatelný a žádaný odborník).

lexx

zaměstnavatel asi ví co dělá, faktem ovšem jest že na všech pozicích jsem vstupní prohlídku absolvoval, v některých případech to hradí firma tak možná chtěl pár stovek ušetřit, nedivil bych se jako že jsme ve feudálním státě ČR, jinak jsem do rachoty běžně chodil s horečkou a kašlem tím spíš ve zkušení lhůtě, jinak adios amigos…

Mc Merkurion

… jemu žádný,ale ty asi přijdeš o místo …

simir7

Choroba z povolání nevznikne za 1.měsíc.Podle lékařů půl roku minimálně.Zaměs­tnavatel dělá chybu.Musíte být pro práci zdravotně způsobylí a on to musí doložit pro kontrolní orgány.Jak se něco stane je to zodpovědnost zaměstnavatele.Je pravda jak onemocníte ve zkušební době tak to znamená vyhazov......­.........