Pokročilý

Je zaměstnavatel oprávněný jeden měsíc dát a druhý měsíc nedat stravenky?

Po třech měsících od nástupu jsem dostala od zaměstnavatele stravenky stejně jako ostatní zaměstnanci. Další měsíc mi však stravenky nedal, argumentoval tím, že jsem navštívíla 3x zubaře a 2x závodního lékaře a chirurgii, kde mi dělali ambulantní zákrok. Je oprávněný zaměstnavatel jeden měsíc dát a druhý nedat stravenky? Vím, že je to jeho dobrá vůle, ale ostatní zaměstnanci je obdrželi i přes absenci v práci.

Odpovědi:

Bronzový

Pokud nemáte stravenky jako benefici ve smlouvě - pracovní či kolektivní nebo není zakotveno v nějaké jiné dohodě mezi zaměstnanci /odbory/ a vedením , pak právo na ně nemáte.

Stříbrný

V minulém zaměstnání jsme měli obědy ( dováželi je k nám), ale oběd za snīženou cenu dostal jen ten, kdo odpracoval alespoň 5 hodin v práci.Pokud odpracoval méně, tak mohl oběd dostat, ale zaplatil za něj plnou cenu.Zrovna tak kdo měl dovolenou či jinou nepřítomnost v práci (paragraf).
Takže asi je to normální...neodpracuješ plnou směnu, nemáš nárok na strávenky.

Stříbrný

jenom za odpracovné dny, hodiny...ne za dovolenku či lékařské ošetření a jinou absenci v práci, ani služební cestu - ta je vyúčtovana jinak, u Vás může být trochu odlišné, je to sepsáno v kolektivní smlouvě, doporučuji prostudovat

Stříbrný

Stravenky jste nedostala jen za ty dny, co jste byla u lékaře, nebo za celý měsíc?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.