EDA

Je zaměstnavatel oprávněný jeden měsíc dát a druhý měsíc nedat stravenky?

Po třech měsících od nástupu jsem dostala od zaměstnavatele stravenky stejně jako ostatní zaměstnanci. Další měsíc mi však stravenky nedal, argumentoval tím, že jsem navštívíla 3× zubaře a 2× závodního lékaře a chirurgii, kde mi dělali ambulantní zákrok. Je oprávněný zaměstnavatel jeden měsíc dát a druhý nedat stravenky? Vím, že je to jeho dobrá vůle, ale ostatní zaměstnanci je obdrželi i přes absenci v práci.

Odpovědi
jmhad

Pokud nemáte stravenky jako benefici ve smlouvě – pracovní či kolektivní nebo není zakotveno v nějaké jiné dohodě mezi zaměstnanci /odbory/ a vedením , pak právo na ně nemáte.

anonym

V minulém zaměstnání jsme měli obědy ( dováželi je k nám), ale oběd za snīženou cenu dostal jen ten, kdo odpracoval alespoň 5 hodin v práci.Pokud odpracoval méně, tak mohl oběd dostat, ale zaplatil za něj plnou cenu.Zrovna tak kdo měl dovolenou či jinou nepřítomnost v práci (paragraf).
Takže asi je to normální…neod­pracuješ plnou směnu, nemáš nárok na strávenky.

lexx

jenom za odpracovné dny, hodiny…ne za dovolenku či lékařské ošetření a jinou absenci v práci, ani služební cestu – ta je vyúčtovana jinak, u Vás může být trochu odlišné, je to sepsáno v kolektivní smlouvě, doporučuji prostudovat

cukrar

Stravenky jste nedostala jen za ty dny, co jste byla u lékaře, nebo za celý měsíc?