Avatar uživatele
Registrovaný

Zaměstnání

Zdravím Vás. Má zaměstnanec právní ochranu před propuštěním ( i z nadbytečnosti)ze zaměstnání,když má dva roky do starobního důchodu?Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ne, ochranu před výpovědí má pouze těhotná žena, popř. zaměstnanec v pracovní neschopnosti.
Jen pro zajímavost zákaz výpovědi těhotné ženě se vztahuje i na případ, kdy to zaměstnavatel neví a dokonce to nemusí vědět ani ta žena-hodně brzo po oplodnění, ale již v ranném stádiu těhotenství.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To Miroslavst:

Zákaz výpovědi podle § 53 se NEVZTAHUJE na výpověď danou zaměstnanci podle § 52, písmeno a,b)..., jinými slovy i zaměstnanec na neschopence nebo těhotná žena může dostat výpověď z tzv. ´organizačních důvodů´.

Vím, že se to netýká případu uvedeného v otázce (§ 52, písmeno "c"), ale píšu to jen jako obecnou informaci o výjimkách ze zákazu podávání výpovědi.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.