chaa23

Zameškání hodin tělocviku

Dnes jsem se dozvěděla, že když zameškám 26% hodin tělocviku, učitelka má právo dát mi nehodnoceno…Může mi někdo vymyslet, co je to za logiku a případně jak to řešit ?(prosím nepište že na TV mám prostě chodit, ono není dvakrát příjmemný být nemocná a jít extra na tělocvik, jen abych nezameškala cvičení s obručí)
Doplňuji:
No dobře, ale podivuji se tomu tolik, protože jsem se s tím nikdy nesetkala.Myslím, že dříve jsem chyběla i déle a ročníkem jsem normálně prošla…

Nejlepší odpověď
Drap

Není to výmysl učitelky. Týká se to všech předmětů. Pokud zameškáš více než čtvrtinu, nemusíš být klasifikována. Řešit to lze pouze tak, že budeš chodit na vyučování.

Další odpovědi
anonym

Ano – při určitém % zmeškaných hodin je žák z daného předmětu neklasifikován…
Jen nerozumím – …„být nemocná a jít extra na tělocvik“… – protože pokud zmeškáš ´dost´ hodin i jiných předmětů, budeš i z nich neklasifikována. Takže – jsi-li opravdu nemocná, proč by ti měla vadit nekvalifikace z tělocviku a ne třeba z matematiky???

annas

Tělesná výchova je povinný předmět. Určitě znáte školní řád, v němž je uvedené, kolik hodin můžete zameškat, abyste získala známku..

Učitelka má nejen právo, ale je to i její povinnost neklasifikovat studenta, jehož ve vyučování nevidí. Budete dělat dodatečnou zkoušku, byť jde o tělocvik.

Pokud chcete známku, je třeba vyučování navštěvovat, i když vám to není „dvakrát příjemný“… Přece existují pravidla, která je třeba dodržovat. Jak k tomu přijdou spolužáci?

Pokud jste nemocná, měla jste si požádal o osvobození z hodin tělesné výchovy, samozřejmě doložit lékařské potvrzení.

mosoj

26% to je čtvrt roku. Jdi raději cvičit.

briketka10

tak nevím jsi nemocná ??
nejsi nemocná ??
ptáš se asi nesprávně,
nebo se mýlím ??

s tou Tvou logikou..

iceT

A co je to za logiku být nemocná a chodit do školy?Pokud jsi nemocná,jsi doma a pak máš do školy jistě omluvenku od lékaře.

anonym

Milá žákyňko, čekáš snad plamenné rozhořčení od zdejšího osazenstva na téma, jak je tvá učitelka „blbá“, když se musí řídit „školním řádem“ a zákony tohoto státu?
Již přijetím do prvního ročníku základní školy jsi se stala občanem republiky, který má práva a povinnosti. Máš jako žákyně školy za povinnost účastnit se školní výuky, nebo mít svou nepřítomnost ve výuce řádně omluvenou (rodiči nebo lékařem). To, že „nemůžeš cvičit s obručí“, neznamená, že nebudeš ve škole. V České republice máme totiž POVINNOU ŠKOLNÍ DOCHÁZKU. Takže logiku určitě má to, že když do školy nechodíš (a je naprosto lhostejné do jakého předmětu), že nemáš na základě čeho být hodnocena. V tom případě totiž ani hodnocená být nesmíš.

Také jsem jako školačka měla osvobození z tělocviku. Ale každou hodinu jsem seděla na lavičce v tělocvičně a cvičila alespoň rozcvičky. Ve snu by mne nenapadlo v době vyučování ve škole nebýt.

Logiku to určitě má. Jenom ne tu tvoji. Zřejmě jsi shovívavost učitelů již vyčerpala.

ivzez

Co je to za logiku?
Jak jinak chceš žáky přimět k plnění jejich základních povinností
(docházka do školy, příprava na hodiny, …)

Jestlipak znáš školní a klasifikační řád?

V klasifikačním řádu (řada škol jej má i na svých webech)
najdeš přesná kritéria, která musíš splnit, abys byla klasifikována.
Jedním z kritérií je i splnění určitého procenta docházky.
Doplňuji:
Vzpomínám si na jednu školu, na níž dívky odmítaly chodit na tělocvik.
V pololetí nebyly klasifikovány a na konci roku byl velký problém
jejich absenci a klasifikaci dořešit (šlo o poslední ročník).