kristyjar13

Zámeček umělecká škola v Plzni

Potřebovala bych poradit. Moje dcera je na gymplu v 8. třídě, studuje bilingvu a má špatné známky- 1,2,3 i 4. Až dostuduje základní vzdělání chce jít jinam, protože za dva roky se jim všechny předměty změní na španělsky učené. Chtěla by na Zámeček umělecká škola v Plzni, která se platí a proto se tam dostávájí ,,horší" děti. Někdo mi říká že z gymplu se dostane všude- ať má jakékoliv známky, ale já bych se chtěla zeptat jaký názor máte vy nebo jestli je tu někdo i takový, který se s tím setkal. Děkuji

Odpovědi
Fyzik

Dcera by měla mít vizi, co chce. Studovat gymnázium, co je patrně zaměřené na jazyky, a chtít přejít na uměleckou školu, to je dost změna. Za druhé, pokud chce jít na vysokou a není to žádná technika, kde se specializace na střední hodí, ať chodí na gympl, dobře ji to připraví (ale když je i gympl specializovaný na španělštinu, tak asi musí chtít studovat španělštinu, nebo má chodit na obyčejný gympl). V první řadě nějak přinuťte dceru přemýšlet samu nad svou budoucností, vy jí jen raďte.

mosoj

Musím vás vyvést z omylu. Na uměleckých školách je základem přijetí talentová zkouška a tu těžko uplatíte !!!!!!
Vím o čem mluvím. Moje vnučka dělala talentovou zkoušku na Střední odbornou školu uměleckého designu v Plzni v Nerudově ulici.
Talentovou zkoušku udělala a je přijatá. Bere se tam i průměrný prospěch z osmé třídy.
Jinak mohu sdělit že talentová zkouška byla velmi náročná !!!
Doporučuji prostudovat toto, ono to bude podobné.

http://www.ne­rudovka.cz/mo­dules.php?name=Con­tent&pa=showpa­ge&pid=12