Žalují na Vás

at v praci ci sousedi a podobne?Jak si s tim umite poradit?Muj postreh-Polaci zaluji bez ostychu ostosest,na uradech i v praci atd.To jen tak mimochodem.

Nejlepší odpověď
panenka

Já každému říkám že je to tu u nás jak v Hošticích akorát tu chybí věta už se poprali už se poprali.Každý kdo může stará se tu o cizích jen né o sebe kdyby mohly tak nám tu natáhnou krčiska až do baráku.A jak si s tím vždy poradím ?nevšímám si tu nikoho jsem opatrná na to komu co říkám stárám se sama o sebe a hlavně si tu s nikým moc nevykládám protože na jedné straně řeknete a a na druhé se ozve z že je vždy vše překrouceno.A ža­lovat někomu si myslím že nemají co jedině že by si tu lidi vymýšleli a lhali,protože já se chovám slušně. Pokud by mě to ale potkalo že bych zjistila že někdo cizí někomu o mě něco řekl a pravda to nebyla jen tak bych to nenechala a šla bych si s tou osobou promluvit.

Další odpovědi
kapka

Ano, na mě si stěžoval soused na policii, že naše fena kousla jeho fenu. Možná ji kousla, ale nemůžu pochopit, proč normálně nepřijde a neřekne, co se stalo. Takhle jsem tu údajně pokousanou fenu ani neviděla, prostě mi v červnu přišel dopis, že se to stalo v dubnu a hotovo. A já si vůbec nepamatuju, co bylo v dubnu, když ani kolikrát nevím, co jsem měla včera k obědu.
Byla jsem kvůli tomu na úřadě a paní, co to má na starosti nad tím taky kroutila hlavou. Ten soused tam samozřejmě nepřišel.
Naštěstí máme i dobrý sousedy.

Michal

Určitě,nevšímám si toho.

straširybka

všichni se starají o druhé, to je pořád stejné. my jsme se sem přestěhovali před třemi roky a něco a nikoho tu neznáme, kromě sousedů, ani do krámu nechodím, abych někoho náhodou nepoznala. sousedka je ok, druhá taky, třetí taky, jen má uječený děti a dědek, co bydlí vzadu, s nim se nevídáme. jen naproti přes ulici jsou ho..da, když přijede návštěva k nám a zaparkuje u nich ( na trávě vedle silnice, kde neni cedule ani plot a neni to jejich ) tak vyletí, at jede do pr..le a hned neslušně…nejde to asi říct normálně. jinak jestli někdo bonzuje nevím, protože právě nikoho neznám a ani mě to nezajímá. v práci, kde jsem pracovala, tak zásadně práskaly kolegyně. 2. směna na tu první, to jsem nikdy nepochopila. nebo když mi nestihli v rest. udělat jídlo a já přišla o 5 min. později na krám, tak práskaly, oni si prostě taky nemohly tu pauzu o 5 min. protáhnout, vždyt o nic nešlo, na krámě byly vždycky 3 plus brigáda. ne, oni si svou zkrátily o 5 min a pak žalovaly, že jsem přišla pozdě. a tam bych se měla vrátit za 3 měsíce…to radši půjdu na pracák.

ten který je

Mám takový pocit že žalovaní a neupřímnost je u nás v tomto státě dost rozšířeným jevem.Ted když už nejsou domovní důvěrníci a různí komunističtí práskači se lidé přeorientovali na udávání a práskání na pracovištích.Co se mne také hnusí jsou ti milé důchodkyně venčící své pejsky,kteří vás pozdraví a vzapětí sledují v kolik jdete z práce,jak velký nákup nesete,kam jedete na dovolenou a s kým se stýkáte.Jednou mne zloději vykrádali byt a bylo okolo 6:00 ráno.Nikdo nic neviděl neslyšel ale běda kdybych se objevil např.s nějakou cizí ženskou – to by bylo halo.

Jahoda

Polovina města je dobrá, druhá polovina stojí za ho*no. Pomlouvají, kde se dá. Hrůza. Proto se bavím jen s těmi, které znám. Určitě nebudu každému na potkání říkat celý můj životopis. Rvačky tu moc nemáme. Ty jsou vyjímka.

Jak říká Panenka, tak tak je to i u nás – každý se zajímá o druhé, ale sám na sebe, či o sobě neřekne nic. Děs. Nic jinýho říct nemohu 🙂

9 řemesel

Trochu odbočím,to co napsala kapka , mi připomnělo dost dávnou zápletku.Přišlo udání ve stylu „sousedovic fenka nám bere noviny.“ A výsledek? Myslel tím jejich dceru, no a karta se obrátila.Fakt je ,že během těch dalších asi 5 let ,než jsem se odstěhoval,vychá­zeli docela dobře.