JajaJ

Založení živnosti při zaměstnání. Je k založení zapotřebí souhlas zaměstnavatele?

Uvažuji o založení volné živnosti při zaměstnání. Neví někdo, zda je k založení zapotřebí souhlas zaměstnavatele? Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Mowla odpovídá správně.

Já jen doplním, že pokud by šlo o obor, v němž působí i zaměstnavatel,
musela byste jeho souhlas získat předem, tzn. před založením živnosti.

Další odpovědi
anonym

Pokud nemáš nějaké omezení podnikání zmíněno v pracovní smlouvě (a nebo zakázáno zákonem) a nehodláš podnikat ve stejném oboru, jako tvůj zaměstnavatele, nic mu oznamovat nemusíš.
Pokud by šlo o stejný obor, potřebuješ písemný souhlas zaměstnavatele.