Monyszek

Založení vkladní knížky

Bylo mi řečeno, že v dnešní době už to jde i tak (např. Česká spořitelna), že když máte u nich založenou vkladní knížku, tak že když si necháte zaslat peníze na účet,tak vám mohou přijít právě i na tu VK. Než bych vyrazila na ČS, je možné založit si jen vkladní knížku a automaticky tím vznikne účet nebo bych musela prvně založit účet a pak až vkladní knížku? Kolik KČ případně stojí založení vkladní knížky?

Odpovědi
Hlada

Nevím, jak u ČS, ale na vkladní knížku Poštovní spořitelny je možné si nechávat posílat peníze jako na účet. Domů vám příjde vkladová poukázka, prostřednictvím které si necháte vklad na kterékoli poště nebo pobočce připsat. Založení vkladní knížky i veškeré operace jsou zdarma.