Korelice

Založení veř. obch. společnosti

Vím že zápisem do OR, podepsání spol. smlouvy ad., spíše mě zajímá zda se platí nějaké poplatky.

Pokud bych jí chtěl založit sám (se společníky) bez nějaké agentury.

Dekuji

Odpovědi
Drap

Samozřejmě, za výpis z rejstříku trestů, za zápis obchodní společnosti atp. Najdeš vše na internetu.

Fidel

Pokud na těch „pár korun“ nemáš, tak raději nepodnikej. Protože jako společník VOS ručíš celým svým majetkem solidárně s ostatními společníky (např. obchodní partner udělá botu a věřitel to bude chtít uhradit po tobě – a ty potom můžeš žalovat regresivním nárokem svého obch. partnera :) )