Tomas90

Jak napsat žalobu podle zák.č . 150/2002 Sb. proti rozhodnutí Finančního ředitelství o potvrzení platebního výměru?

Ahoj nevím si rady jak napsat žalobu podle zák.č . 150/2002 Sb. proti rozhodnutí Finančního ředitelství o potvrzení platebního výměru, jde o žalobu proti pravomocnému rozhodnutí platebního výměru, kde lze podat žalobu k soudu II.stupně (I.stupeň). Na i inernetu jsem k tomu bohužel nenašel žádný vzor.

Nejlepší odpověď
carpediem

Pokud se jedná o rozhodnutí správního orgánu státní či veřejné správy, tak žalobu řeší správní soud, ne běžný občanský soud.

Správní soud je součástí krajského soudu, má pro něj zvlláštní senát, a samosoudce.

Žalobu je lepší aby napsal odborník, pokud na to nemáš peníze, napiš ji sám, úplně jednoduše soudu napiš co požaduješ s čím nesouhlasíš a podlož to nějakým důkazem. Zřejmě soud budeš žádat o zrušení toho rozhodnutí, např. protože byl orgánem ss porušen zákon atd.

Další odpovědi
arygnoc

v rozhodnutí finančného riaditeľstva MUSÍ byť informácia (poučenie), kam máte podať odpor (žalobu) proti rozhodnutiu a v akom termíne.

už len to, že v ňom nie je takáto informácia (poučenie), je porušenie zákona.

žalobu (podnet) pre správny súd doporučujem rozhodne zveriť odborníkovi.
s finančákmi nikdy neboli žarty.

;-Q

Pepa25

Není na to na výměnu daňového poradce?